סמלי איטליה
תרבות באיטליה אומנות באיטליה טבע באיטליה בילויים באיטליה

איטליה>איטליה - Top 10

אזורים באיטליה
טיסות זולות לאיטליה
טוסקנה
סיציליה
חבל קאמפאניה
אזור האגמים
הדולומיטים
רומא
ונציה
מילאנו
פירנצה
מידע על איטליה
רקע כללי
לאן לטייל
תחבורה
קניות
אוכל ובילויים
אתרי שותפים
מדריך טיולי תרמילאים
מדריך לחופשה בישראל
מדריך לחופשות יוקרה
מדריך לחופשות משפחתיות
מדריך לחופשה באירופה
מדריך לחופשות קיץ זולות
הצעות לחופשות בטן גב
מדריך חופשות סקיתעודת זהות
מקורות מידע נוספים
טלפונים חשובים
כרטיסי הנחות
שיחון איטלקית
ביטחון בעת החופשה
סופרמרקט
השכרת רכב באיטליה
תקשורת עם מקומיים
מידע לתייר
סטודנטים
שירותים ציבוריים
הפסקת צהריים
תכנון הטיול לאיטליה
מה תעדיפו לאכול באיטליה ?
בשר
פסטה
פיצה
פירות ים

האי קפרי

capri283X220 copyאחד האיים שזוכים לכמויות גדולות של תיירים. אין ספק שמדובר במקום עם אוירה רומנטית שמשלב חופים, הר גבוה וממנו תצפית לכל הכיוונים, וילות מרשימות שחלקן נבנה ע"י הקיסר טיבריוס. באחת מהן התגורר הסופר השבדי אכסל מונטה התיישב בוילה באי זה וכאן ספג את ההשראה ליצירתו המפורסמת "מגילת סאן מיקלה". יש לציין שלאורך החופים ניתן למצוא מספר גדול של מערות אך אנו נסתפק כאן בהתייחסות למערה המפורסמת ביותר – "המערה הכחולה".

ניתן להגיע לאי במעבורת שיוצאת מנאפולי (רציף סנטה לוצ'יה שממול ל-CASTEL NUOVO או לחילופין מהנמל (PORTO) של סוראנטו. ההפלגה מסורנטו היא קצרה יותר מההפלגה מנאפולי והיא נמשכת כ-20 דקות. בעת קניית הכרטיסים יש לקבוע את מועד החזרה.  כדאי להגיע למזח מוקדם ככל האפשר ואז אין בעיות חנייה והתורים קצרים ולהקצות לביקור באי כ-8 שעות.

המעבורת מגיעה למזח MARINA GRANDE שבאי קאפרי (מצידו האחר של האי יש מזח נוסף קטן יותר שנקרא MARINA PICCOLA. ליד מזח MARINA GRANDE ממוקמת לשכת תייירות מקומית וניתן לקבל כאן מידע על האי וגם מפה מפורטת.
 
מומלץ לקחת מייד עם הירידה שייט לכיוון המערה הכחולה. מומלץ לברר אם התנאים מאפשרים כניסה למערה כיון שכאשר יש גלים גבוהים לא ניתן להיכנס למערה. מפליגים בספינה מהמעגן לכיוון המערה.
 
כאשר מתקרבים לפתח המערה מצטרפים לתור לא מסודר של ספינות שאמורות לקבל שירות מהשייטים המקומיים שמשיטים סירות משוטים קטנות שאיתן נכנסים למערה. ההמתנה בתור והמעבר מהספינה לסירת המשוטים מאפיינים את דרום איטליה. אף אחד לא יודע מתי יגיע תורו והחובלים המשיטים את הספינות מנהלים ויכוחים קולניים תוך שימוש במכשירי הקשר ותוך סינון קללות עסיסיות על הזכות לקבלת השירות. בסופו של הליך שיכול להימשך דקות לא מעטות אתה מוצא עצמך בסירת משוטים קטנה שיש בה מקום ל-4 מבקרים ושייט אמיץ וזריז שמתקרב עם סירתו לפתח המערה. הכניסה למערה אינה קלה והוא נעזר בשרשרות ברזל שכרוכות סביב הפתח.
 
בכניסה למערה יש להתכופף וגם הקברניט מוריד את ראשו בעיתוי הנכון וזאת כדי להימנע מהתענוג המפוקפק של מפגש בין הראש לסלעים החזקים שבפתח המערה. בתוך המערה משייטות בו זמנית מספר סירות ומשך השהייה הוא כשתי דקות בהן אתה סופג את החוויה המדהימה ואולי זוכה גם להנציחה בעזרת המצלמה. קרני השמש הנשברות במים ממלאים את המערה באור כחול. הביקור בתוך המערה הוא קצר (כשתי דקות).

לא כדאי לחזור עם הספינה אלא אם הזמן דוחק. ניתן להיעצר ליד גרם מדרגות שמוביל למפלס עליון. מהמפלס העליון ניתן לצלם את הספינות הממתינות לסירות המשוטים בסמוך לפתח המנהרה. מהתחנה שבמפלס העליון יש מיניבוס שמוביל לאנהקאפרי  (המיניבוס עובר בדרכו לעיירה ב-VIA GROTTA AZZURA (טיפ מספר 4: היצמדו לחלון וצפו בחופים הנפלאים שמשתרעים למטה). המיניבוס עוצר ליד ככר ויטוריה ומרחק קצר ממקום העצירה ממוקמת תחנת המוצא לרכבל שמטפס לפסגת מונטה סולארו. הריחוף בכסאות בודדים נמשך כ-12 דקות במהלכן חולפים מעל גינות מענינות ונעצרים בפסגה ממנה ניתן לתצפת על האי כולו. במפלס העליון קיוסק קטן שמאפשר להנות מהשמש ומגלידה קרה אגב צפייה בחופים שמקיפים את האי.

אתר מפורסם נוסף הוא וילת סאן מיקלה. מגיעים אליה מרחוב VIA CAPO di MONTE שיוצא מככר ויטוריה. הוילה ששימשה את הקיסרים הרומיים אוגוסטוס וטיבריוס התפרסמה מאוחר יותר ע"י הרופא והסופר השבדי אכסל מונטה שכתב כאן את "מגילת סאן מיקלה". השבדי היה חבר במשלחת רופאים שהגיעו מרחבי אירופה כדי לסייע לתושבים להתגבר על מגיפת הכולרה שפקדה את האזור. בתום השליחות הוא התאהב במקום ונשאר לגור כאן. מהגן המקסים של הוילה יש תצפית נהדרת.

מיניבוס מוביל מהכפר אנהקאפרי למרכז הכפר קאפרי. תחנת העצירה מצויה בלב אזור מסחרי שמכוון להמוני המטיילים כאן. רחוב ROMA עתיר חנויות שהומות מתיירים אך קשה למצוא כאן מציאות. אחד האתרים שכדאי לבקר בהם הוא ארמון הקיץ של הקיסר טיבריוס הידוע כוילה יוביס. שרידי הוילה ממוקמים בגבעת TIBERIO שהיא הפסגה השנייה החשובה באי. מגיעים אליה בהליכה ממרכז העיירה שנמשכת כ-45 דקות. מככר אומברטו הראשון שממוקמת במרכז קאפרי פונים מזרחה ומתחברים לרחוב TIBERIO. בהמשך פונים לרחוב MAIURI שמוביל אל הוילה. מעט לפני הוילה בצד ימין של הכביש יש שרידים של מגדלור TORRE DEI FARO. למרגלות הגבעה נמצאת מערת TIBERIO ובסמוך לקו המים יש צוק שנושא את שמו של הקיסר (SALTO di TIBERIO) שממנו לפי האגדות היו מושלכים מתנגדיו.
 
בתום הביקור בוילה חוזרים בחזרה לככר אומברטו הראשון. ניתן לחזור לככר אומברטו הראשון בנתיב בו הלכנו או במידה שהזמן העומד לרשותנו מאפשר להעדיף נתיב שקרוב יותר לקו המים והוא מאפשר הצצה חטופה במספר נקודות מענינות נוספות כמו: ARCO NATURALE (קשת סלע עצומה), תצפית TRAGARA וגני אוגוסטוס הצבעוניים מהם ניתן להשקיף על החוף הדרומי של האי והסלעים שבתוך המים (נקראים FARAGLIONI). הסלעים הללו מתנשאים לגובה שנע מ-80 ועד 110 מטר והגלים המכים בהם סיתתו צורות מענינות שהביאו לכך שהם מהווים את אחד הסמלים של האי קאפרי.
 
חוזרים דרך רחוב CAMERELLE לככר אומברטו הראשון ומשם במיניבוס או בפוניקולאר היורד לככר FONTANA למארינה הגדולה. אם נותר לנו זמן עד לעלייה לספינה ניתן לאכול האחת המסעדות שממוקמות בסמוך למעגן. המסלול המעגלי הושלם וניתן לומר שהאי בהחלט מצדיק את המוניטין המיוחסים לו. 
 

<< חזור
comments powered by Disqus
קישורים ממומנים

איטליה - Top 10

רומא
רומא- בירת איטליה ...
לכתבה המלאה >>
פירנצה
פירנצה- פנינה איטלקית ...
לכתבה המלאה >>
ונציה
ונציה- העיר הרומנטית באיטליה ...
לכתבה המלאה >>
מגדל פיזה
המגדל הנטוי המפורסם בעולם ...
לכתבה המלאה >>
מילאנו
מילאנו- העיר המרכזית של צפון איטליה ...
לכתבה המלאה >>
סיציליה
סיציליה-אי אקזוטי ...
לכתבה המלאה >>
צפון איטליה- אזור האגמים
האגמים ברכס האלפים ...
לכתבה המלאה >>
טוסקנה
טוסקנה-נוסטלגיה כפרית ...
לכתבה המלאה >>
חוף אמאלפי
אחד הכבישים היפים ביותר באירופה ...
לכתבה המלאה >>
לכתבות נוספות >>
קישורים ממומנים
מבצע השבוע !שעון מקומי
שעון ישראל
דף הבית | אודות | הצהרת פרטיות | תנאי שימוש באתר | מפת אתר | פרסם אצלנו | צור קשר
נקסטרגט אינטראקטיב - קידום אתרים Enhanced By   |   אפסייט בניית אתרים Powered By
Designed by Duck Design   |   נטריפ מידע תיירותי Info By    |    רכבות באירופה